Відомі режисери Житомира

Житомир можна без перебільшення назвати творчим містом та сприятливим середовищем для розвитку та творчості митців, зокрема режисерів, як театру, так і кіно. Про відомих режисерів Житомира детальніше на ЖитомирТренд.

Петро Авраменко 

Житомирянам та гостям міста добре відомий український музично-драматичний театр імені Івана Кочерги, що на майдані Соборному. У багатьох житомирян з ним пов’язані спогади з дитинства, адже багато хто його відвідував не лише у дорослому житті, а й у шкільні роки. Репертуар театру різноманітний: це як вистави у таких жанрах як драми, трагедії, комедії, так і казки для дітей, причому не лише українська класика, а й твори, які належать до сучасної української драматургії й світової класики.

З Житомирським академічним українським музично-драматичним театром імені Івана Кочерги тісно пов’язане ім’я режисера, заслуженого артиста України Петра Авраменка. Так, він зрежисирував такі вистави як «Вій», «Аліса в країні чудес», а також казки «Подорож з драконом» та «Фантастична Мері».

Окрім роботи в Житомирському музично-драматичному театрі, Петро Авраменко має і інші творчі заняття. Зокрема, він є режисером вуличних театралізованих дійств, відеокліпів, телепрограм як розважального, так і соціального характеру, а також і для дітей. Займається митець і акторською діяльністю: на його рахунку –  ролі Фігаро у виставі «Весілля Фігаро», Голохвастова у виставі «За двома зайцями», Степана у «Коханому нелюбі», Блазня у «Мазепі», Стецька у «Сватанні на Гончарівці», Жевакіна у «Женихах», Півня у «Божих тварях», Михайло у «Украденому щасті» та інші не менш яскраві ролі. Також Петро Авраменко створив короткий метр «Студентські небилиці», документальну стрічку «Звільнення Житомира», короткий метр «Неймовірне побачення», документально-художній фільм «Вогонь самопосвяти» та  документально-художній фільм «Барон Іван де Шодуар?».

Оксана Науменко 

Наступний яскравий представник мистецького життя Житомира – театр-студія «Сюртук», яку було організовано житомирською поетесою Оксаною Науменко на базі мистецького об’єднання «Пантеон». Наразі ж вона є режисеркою «Сюртука». Під її керівництвом учасники театру, серед яких як місцеві поети та прозаїки, так і люди зовсім не творчих професій, успішно поставили не одну виставу-перформанс, декілька із яких викликали такий фурор, що були показані повторно, проте у трохи видозміненому форматі.

Спочатку Оксана Науменко влаштовувала у себе вдома своєрідні «квартирники», згодом учасники зібрань перебазувалися до Житомирського обласного літературного музею, потім збиралися в актовій залі Житомирської обласної бібліотеки імені О. Ольжича.

Наталія Тімошкіна

Українська театральна режисерка та діячка Наталія Тімошкіна народилася 27 лютого 1961 року у місті Дрезден в Німеччині. Наталія Тімошкіна – головна режисерка Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І. Кочерги. У 2009 році удостоєна звання заслужений діяч мистецтв України. У 2010 році стала лауреаткою премії Національної спілки театральних діячів України імені Володимира Блавацького. 

Біографія 

Наталія Тімошкіна у 1980 році завершує навчання у Житомирському культурно-освітньому училищі за спеціальністю «режисер масових заходів та видовищ». 1987 року здобуває спеціальність режисера театральних колективів у  Київському Державному інституті культури ім. О. Є. Корнійчука.

Протягом 1981—1983 рр працює на посаді режисера народного театру у місті Бердичів. У 1983-1984-х роках очолює дитячий драматичний гурток в Житомирському міському будинку культури. Протягом 1985—1986 рр керує танцювальним гуртком в офіцерському клубі військової частини 16605. У 1986—1989 роках очолює гурток хореографії в Оленєгорському будинку піонерів. Протягом 1993—1995 років працює  інструктором молодіжного гуртка Житомирського бюро міжнародного молодіжного туризму «Супутник».

Протягом 1995—2005 років Наталія Тімошкіна викладає режисуру та акторську майстерність в Житомирському училищі культури і мистецтв імені Івана Огієнка.

У 2005 року Наталія Тімошкіна стає художнім керівником Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім.. І. Кочерги. У 2018 році рішенням сесії Житомирської обласної ради посаду художнього керівника було змінено на головного режисера театру.

Мистецький аспект 

У репертуарі Житомирського театру ім. І. Кочерги є як драми, так і трагедії, комедії, казки для дітей, а також експериментальні вистави. 

Постановки на сцені Житомирського театру ім. І.Кочерги

  • Є.Шварц  «Тінь» (2005 р.)І.Афанасьєв «Між небом і землею»  (2006 р.)  
  • «Божі тварі» за п’єсою М.Ладо «Дуже простенька історія» (2008 р.)
  • «Вівця з вовчим поглядом» за п’єсою О.Марданя «Кішки-мишки» (2009 р.)
  • А.Чехов «… про ЕНТО» («Освідчення», «Ведмідь») (2010 р.)
  • І.Франко «Украдене щастя» (2012 р.)
  • моно-вистава «Жінка в STYLE JAZZ» за мот. п’єси В.Дьяченка «Жінка в стилі осінь» (2013 р.)
  • А. Цагаре́лі”Ханума” (2014 р.)
  • Н.Тімошкіна «П’ятниця 13-го» (2015 р.)
  • Анатолій Крим «Заповіт цнотливого бабія» (2016 р.)
  • В.Осляк « „Show must go on“  або Пси на ланцюгу» (2018 р.)

Дитячі вистави

  • О.Волков  «Смарагдові пригоди» (2006 р.)
  • А.Ліндгрем «Малюк і Карлсон»  (2007 р.)
  • В.Катаєв «Квітка Семибарвниця» (2007 р.)
  • Є.Шварц  «Снігова королева» (2008 р.)
  • О.Толстой «Золотий ключик або пригоди Буратіно» (2009 р.)
  • Г. Х. Андерсен «Дюймовочка» (2010 р.)
  • Р.Кіплінг «Мауглі» (2011 р.)
  • В.Врублевський «Хід конем» (2015 р.)

Значна увага режисерки зосереджена й на дитячому репертуарі, адже, на думку Наталії Тімошкіної, завдяки використанню класичної літератури у постановках для дітей, театр сприяє формуванню гарного смаку у дитячої аудиторії, а вона, у свою чергу – майбутній освічений дорослий відвідувач театру. 

Проведення заходів

  • Церемонії вручення «Гордість міста» (кілька років поспіль)
  • Всеукраїнський фестиваль військових оркестрів (кілька років поспіль)
  • всесвітній проект «Сім» в рамках Міжнародного дня  боротьби за ліквідацію насильства проти жінок (у м. Житомирі та у м. Києві (сесійна зала Верховної Ради) (2015 р.)
  • Міжнародний фестиваль «Пісенний спас»  (2016 р., 2017 р., 2018 р.)
  • Відкриття всеукраїнського чемпіонату з греко-римської боротьби (2017 р.)
  • Другий форум регіонів України та Республіки Білорусь за участі Президентів обох країн (2019 р.)
  • та багато театралізованих дійств, концертів, бенефісів.

Постановки в Закарпатському обласному музично-драматичному театрі

  • Р.Кіплінг «Мауглі» (2012).

Дмитро Голумбевський

Режисер народився 13 січня 1991 року у Житомирі. Вищу освіту здобував у Житомирському державному університеті імені Івана Франка, де отримав спеціальність викладача української мови та літератури. 

Перші режисерські спроби робить у 15 років, коли спільно із друзями починає знімати фільми. Втім, тоді режисерство мало любительский характер, проте хобі трансформувалося у роботу. Після школи Голумбевський потрапляє на стажування на телеканалі «Ц-TV», де виконує обов’язки режисера та оператора телепроєкту «Погляд з Оленою Галагузою». Паралельно працює над створенням короткометражних фільмів, до роботи над якими залучає своїх друзів та знайомих. Дебютний ігровий фільм Голумбевського “Кругообіг” дійшов до стадії показу у кінотеатру, унаслідок чого вдалося зібрати кошти з прокату стрічки. 

Кінорежисер має досвід створення фільмів різних жанрів, зокрема, як у галузі кіно, так  і в галузі реклами. А робота над першим фільмом-трилогією “Натхненні Житомиром” підштовхнула режисера до роботи та розвитку у галузі документального кіно. 

Режисеру імпонує створення незалежних кінострічок, також йому вдаються рекламні ролики, комерційні постановки, фільми на ігрову та документальну тематику. Голумбевський має великий досвід роботи з дітьми та тваринами, адже його авторству належать близько 12 відповідних рекламних роликів. 

Фільмографія Дмитра Голумбевського:

  • 2013 – «КРУГООБІГ» (25 хв., короткометражний, містичний трилер)
  • 2014 – «Манекен» ( 23 хв., короткометражний, трилер)
  • 2020 – «ФАНТОМ» (короткометражний, фільм жахів 
  • 2022 – “Любов і блогери” (ігровий, комедія)
  • 2022 – “Як козаки бурштин добували” (ігровий, комедія).

Comments

.,.,.,.