Історія кінотеатру “Космос”

Район Польова, поруч дороги, як тополя посеред поля стоїть могутня споруда, якій дали назву влучніше не придумаєш. Певне автор назви відчував що очікує інопланетного гостя. Потойбічне явище, легенда, інопланетянин і всі синоніми подібного плану можна довго підбирати стосовно кінотеатру “Космос”, який всім своїм виглядом нагадує житомирянам про епоху 90-х. Далі на zhytomyr-trend.

Дивно, що більшість сучасних житомирян жодного разу не переступали поріг кінотеатру, та про його існування вони знають. Отже, констатуємо, якщо після свого закриття про нього відомо, тоді при житті це було епохальне місце. 

То яка ж його історія? Що відбувалося і як? Спробуємо розібратися.

Історія

В нашому місті існує ще один побратим “Космосу”, а саме кінотеатр “Жовтень”, який має більшу біографію, проте констатуємо, що слава в них обох абсолютно однакова. Згідно з інформацією різних джерел дата народження кінотеатру варіюється. Але більшість все ж таки вважають, що то був 1988 рік. Як для кінотеатру радянського союзу мав велику розкіш у вигляді двох залів на 200 і 700 місць. Цікаво, що показ фільмів був не єдиний патрон в обоймі розваг кінотеатру. Тут також відбувалися дискотеки, святкові заходи, такі як весілля і ювілеї і т,д. Поки невідомо, як то все їм вдавалося робити? Чи це були окремі зали, або ж гості сиділи на глядацьких стільцях, а молоді біля екрана. 

Як було раніше згадано, кінотеатр проіснував до 2006 року і закінчив свою роботу у 18 річному віці, в той час коли люди лише починають жити на повну. 

Іноді складається враження, що життя кінотеатру до і після мають абсолютно різний резонанс. Здається в роки функціонування він жив звичним для кінотеатрів життям. Та після припинення своєї роботи розмов про “Космос” стало куди більше. 

Післяісторія 

Після бурхливих 18 років яскравого і різнобарвного життя в сірому радянському союзі, “Космос” став об’єктом дискусій і розмов високопосадовців і звичайних пересічних громадян. Інколи поруч з кінотеатром крокувала нога і досить серйозних і не простих людей. 

За споруду, яка руйнувалася на очах, де шприци і побиті пляшки та недопалки лежали на землі почалися серйозні перегони і битви, які не мали чіткого знаменника. Щороку після закриття легенди точилися дискусії на тему: “Що робити далі?”

Відверто кажучи, канонада подій навколо кінотеатру нагадувало спуск із засніженого схилу серед тих хто вперше став на лижі. Хтось поїхав і впав та зробив це неймовірно смішно, інший трошки краще тільки поїхав не по схилу, а в лісові насадження, де є багато тварин, треті то все знімають на відео, четверті просто не поїхали і бояться щось робити, одним словом вакханалія. 

В 2016 році з відвідинами “Космосу” прибув консул США Вільям Бистрянські.  Причиною приїзду такої персони до Житомира стали дискусії стосовно відкриття другого плацдарму музею космонавтики Сергія Павловича Корольова для виставки більшої частини музейних експонатів, які не вміщалися в приміщенні по вулиці Дмитрівській. 

Численні намагання багатьох не останніх людей області зробити щось з цим місцем до добра не приводили через низку причин, які завжди спіткали політиків. 

Точно можливо сказати, що в районі Польова особливих розважальних локацій мало. Хіба що сквер і фонтан з космонавтом і на цьому всі розваги закінчуються, адже всі такі місця зосереджені в центрі міста. Тому хоч якийсь епіцентр дозвілля містян не завадив би у цьому районі. А поки дехто зволікає в стінах споруди, яка може впасти з часом розважаються хіба безхатьки, хворі на наркоманію і алкоголізм люди та найбільше тут розважається природа. Але хочеться вірити, що колись тут знову яскраві вивіски фільмів, палатимуть різнокольорові вогники і гратиме весела музика та бути чути людський сміх. 

 

Comments

.,.,.,.