“Орея” – гордість Житомирщини

Той, хто хоч раз чув на власні вуха виконання музичного твору хором ніколи не забуде ті відчуття, як нібито стиснулася грудна клітка і переймає подих від шаленого захвату десятків голосів. Емоції, коли пісня добігла кінця і глядацька зала зривається оплесками важко порівняти з якоюсь подією. Найкращим варіантом буде на собі відчути ті емоції і пережити те, що не забувається. Далі на zhytomyr-trend.

Що таке хор, або хорова капела?

Виявляється слово “Хор” має давньогрецьке походження і означає воно спільне звучання людських голосів.

Не варто плутати хор і вокальний ансамбль, адже в першому варіанті одну партію можуть виконувати два і більше голосів. Саме так, партії є не лише у Верховній Раді України. Варто зазначити, що в хорі розділяють 4 основних партії, такі як бас, сопрано, альт, тенор. 

Як це не дивно, існують й різні типи хорів, яких налічується 7:

  • змішаний
  • хор хлопчиків та юнаків
  • чоловічий 
  • жіночий
  • дитячий 
  • академічний
  • народний

Варто відзначити, що змішаний хор, це тимчасове явище, адже тут збираються кілька різних хорів за для разового виступу з метою просвітництва або ж пропаганди чогось або когось.

“Орея”

Заслужений діяч мистецтв України Олександр Вацек ще у радянському 1986 році створює легенду в нашому місті. Має дуже оригінальний склад, адже до нього входять по 8 представників кожної партії. 32 потужних і талановитих співаків під чітким керівництвом Вацека прославляють не лише житомирську, а й всю українську землю.

Фінансово опікується капелою обласна адміністрація, що підкреслює важливість і необхідність втримати таких людей в Україні і  у рідному місті. 

Марсель Корнелю, керівник асоціації хорів Франції вважає “Орею” одним із чотирьох найкращих хорів на планеті, що дуже тішить і пестить вухо містян.

Місто Інчхон (Південна Корея), тут у 2009 році наші земляки виступили для світової музичної спільноти, як один із чотирьох найкращих хорів світу. 

Після такої інформації розпирає гордість, погодьтеся! Будьте обережні, щоб не застрягнути у дверному отворі. 

Та не лише Корея є у маршруті вихованців пана Вацека. Щорічно гастрольний тур капели пролягає через десятки європейських країн, такі як Польща, Італія, Франція, Німеччина, Норвегія, Швейцарія, Іспанія, але й про свою рідну землю “Орея” не забуває. Зі слів Олександра Вацека, чи не найкращою акустичною залою в Україні є приміщення Львівської філармонії.

Зазначимо, що в 2016 наших талановитих земляків було запрошено до міста Тель-Авів, де Орея виконала хор Сергія Рахманінова разом з Ізраїльським симфонічним оркестром. 

З моменту свого народження “Орея” чимало разів брала участь у різноманітних фестивалях і конкурсах і не дивно, що завжди поверталась додому “зі щитом”. Підтвердженням талановитості всіх учасників хору стали численні Гран Прі і кілька десятків перемог на фестивалях і змаганнях. 

Варто зазначити, що “Орея” виконує твори не лише мовами пострадянських країн, а й іншими іноземними мовами та має у своїй обоймі твори української та світової класики. 

Плюс і мінус

Амбіції творчих людей не мають меж і впізнаваності спів серед десятків людей не приносить. Навряд хто знає поіменно всіх артистів “Ореї” чи будь-якого іншого хору. Яскравий приклад Олега Винника, який був не таким відомим, допоки співав за кордоном у мюзиклах. Але сольна кар’єра принесла популярність і приємні бонуси, як підсумок. 

Чи є плюси? Є і певне вони для кожного свої, адже стільки років пан Вацек під своїм крилом тримає своїх вихованців, а значить їм там комфортно і добре. Віримо, що з рідного міста і хору ніхто не піде, адже Житомир вже звик за десятки років до відчуття гордості за таких обдарованих людей нашого міста і з цим відчуттям ніхто не має наміру розлучатися.  

Comments

.,.,.,.