Музичні гурти Житомира

Музика і пісня-найзатребуваніший вид мистецтва, адже пісня і Україна завжди йшли поруч. Тим паче українська пісня завжди була, є і буде овіяна легендами. Далі на zhytomyr-trend.

В нашій державі налічується кілька сотень відомих і маловідомих співаків, які виступають сольно. А втримати на плаву музичний колектив справа не з легких, адже у всіх свої характери і свій гонор. В кожному колективі завжди бувають дискусії і непорозуміння. Історія музики налічує сотні випадків, коли музичні гурти розпадалися через конфлікти, або ж просто через відчуття, що всім варто розпочати сольний шлях. 

Чи існують на Житомирщині гурти, яким вдалося протриматися на вершині слави, або ж просто залишитися разом протягом довгих років? Забігаючи наперед, повідомимо, що далі ми більш детально зупинимося на одній, яка має цікаву історію, а одну ми затронемо хіба що трішки, адже про неї відомо далеко за межами нашого краю і винаходити велосипеда немає сенсу. 

“Друга ріка”

Ось він, музичний вступ сьогоднішнього музичного твору. Найвідоміший музичний бойзбенд Полісся. Заснований був в 1996 році в стінах ЖДУ імені Івана Франка. Першою назвою майбутніх зірок української естради була “Second river”. Інді-рок, брит-поп, пост-панк, нью-вейв, ні це не імена гравців збірної збірної Андорри з пляжного волейболу, а музичні стилі в яких хлопці виконують свої хіти. Що ж стосується хітів, то один з них було відзнято в Житомирі на різних локаціях рідного для Валерія Харчишина регіону. Навряд існують такі персони, які вперше чують це ім’я, адже Валерій наш земляк народжений у Любарі 26 травня 1974 року. Дискутувати про хлопців можливо годинами лише за те, що вони є наші, а про пізнаваність і популярність цього колективу ще більше, тому просто тримаємо кулаки за вдале творче майбутнє гурту.

“Древляни”

Якщо порівнювати цей колектив і “Друга ріка”, то “Древляни” нагадують сивочолого мудреця, який був в програмі “Ключі від форту Бойяр”, якого звали Фура.

У 1980 році Юрій Григорович Градовський зібрав навколо себе однодумців і таких само творчих і талановитих чоловіків, як і сам. Варто відзначити, що сам він має звання народного артиста України, яке отримав у 2011 році. 

В чому оригінальність цього бенду? А в тому, що хлопці Юрія Григоровича мають унікальну здатність ділитися на двоє, так би мовити “черв’як style”. 

Гурт “Древляни” мають майже ідентичні два склади, які мають трішки різний напрям в своїй творчості і назви також. Якщо “Древляни”, тоді варто розуміти, що тут ми говоримо виключно про колектив, який дарує свою і лише свою творчість з великої сцени. Найголовнішою умовою для “Древлян” є присутність Юрія Градовського біля головного мікрофону. В даному випадку гурт виконує лише власні твори, які більшою мірою були створені народним артистом. Сотні пісень мається в арсеналі першого і найголовнішого складу, та найвідоміший з них це хіт “Весільного музиканта”, якого в селі покличуть на весілля, адже він один грає на баяні.  

“OK Band”

Виражаючись футбольною термінологією, другий склад колективу. На відміну від “Древлян” в цьому бенді не чути голосу Юрія Григоровича, адже їх тут може бути кілька, проте інструментальний склад колективу нічим не відрізняється від свого старшого брата. В даному складі хлопці виконують різноманітні кавер версії на відомі хіти, а це ще одна відмінність “OK Band” від свого побратима. Загалом другий склад можна побачити в місцевих ресторанах на тематичних вечірках. Нерідко хлопців запрошують на сімейні свята, в якості спеціальних гостей, або ж хедлайнерів вечора. В часи 2022 року колектив чимало часу присвятив благодійності для збору коштів ЗСУ силами своїх виступів.

Загалом можна відмітити, що на території існують ще кілька аматорських колективів, які лише намагаються зробити свої перші кроки на цій ниві і хоч якимось чином відповідати рівню двох братів, які вже кілька десятиліть йдуть поруч. 

Чи можливо порівняти всі ці три колективи, а фактично 2? Певне так, адже виходить молодший брат, а саме “Друга ріка” став трішки популярніше старшого, а до всього іншого вони наші, а значить вже найкращі. А про смаки не сперечаються і це аксіома.  

Comments

.,.,.,.