Соліст “Ot Vinta” з Житомирщини

На півночі Житомирщини затишно розмістилося невеличке, але мальовниче містечко Овруч з великою історією. Тут був похований князь Олег Святославович. Це місто завжди було прикордонним і тому чимало військових ударів на собі перенесло. Далі на zhytomyr-trend.

Не так багато відомих і видатних людей народилося у цьому скромному, але гордому місті, та є один представник українського шоу-бізнесу, чиї кліпи були показані на відомих телеканалах України. Для когось ця інформація буде відкриттям, тож знайомимося.

Юрій Григорович Журавель

Майбутній співак, музикант, громадський діяч і просто цікава і нестандартна особистість народилася, поруч з білорусією у місті Овруч Житомирської області 6 травня 1972 року. Матір Галина працювала вчителькою, а батько Григорій, як не дивно, військовим. Тому родина нерідко змінювала місця проживання. Народився Юрій дорогою з Камінь-Каширська до Овруча. Та на жаль на цьому шлях Юрія на Житомирщині добіг кінця.

Юність і молодість

За шкільні роки встиг змінити 7 шкіл, але найбільш пам’ятними для Юрія були роки навчання у Гайсині Вінницької області. Тут музикант навчався до 8 класу, але славетна та школа була ти, що у ній свого часу навчався Володимир Висоцький.

З часом Юрій перебирається до міста Рівного, яке стало для нашого земляка другою Батьківщиною.

Вищу освіту здобув у Рівненському державному педагогічному інституті за спеціальністю “Основи дизайну та образотворче мистецтво”.

Доленосним для Юрія стала зустріч з музичним колективом “Містер Твістер”, який одного разу виступав на розігріві у відомого гурту “Чорна кава” і за збігом обставин на концерті серед глядачів був присутній Юрій, який закохався в колектив.

Наш земляк вирішив придбати собі гітару не вміючи на ній грати і своїми силами йому вдалося опанувати гру на інструменті.

З часом Юрія взяли на роботу до місцевого театру “Від фонаря”, де артист набирався досвіду і разом з однодумцями писав музику до вистав, але крок за кроком настав час створити гурт і одного дня на благодійному концерті Рівненського Палацу дітей та молоді гурт “Ot Vinta” вперше заявив про себе.

Юрій став винахідником нового напрямку у музиці, який отримав назву “украбілі”. 

Автором музики і слів до всіх пісень колективу є саме Юрій і варто зазначити, що свого часу гурт брав участь у численних фестивалях Польщі, Литві і звісно Україні.

Особливо впізнаваним хітом гурту є пісня “Не мала баба клопоту купила порося” і “Дарма я наївся цибулі”. Останній чималий проміжок часу був у ротації на телеканалах України, такі як “М1”.

Крім музичної діяльності Юрій є розкішним художником, який співпрацює з багатьма брендами і студіями України і займається тим на дуже серйозному рівні.

Як і більшість зірок займався громадською діяльністю, особливо на фоні миру. Свого часу у 2004 році був учасником “Поїзду дружби”, а в 2005 заснував фонд “Не будь байдужим”, який не став останнім у переліку добрих справ. У 2012 році створив організацію “Діти підземелля”. 

Особисте життя

Юрій Журавель не та особистість, яка притягує увагу таблоїдів, адже він не скандаліст і не Ані Лорак. Особисте життя нашого не легке і місцями трагічне. 

Так сталося, що у 2014 році у Юрія трапилася трагедія і наш земляк поховав свою дружину, від якої має донечку Катерину, що навчалася у Варшаві. Але у 2020 році у музиканта народився син від іншої жінки Наталії, якого назвали достатньо колоритним і етнографічним іменем Еней. Чи був парубком моторним подружжя замовчує.

Шкода, що Юрій так і не попрацював на рідній Овруцькій землі, та маємо тішитися хоча б з того що легендарна фраза “Не мала баба клопоту купила порося” має житомирське коріння. 

Comments

.,.,.,.