Скасовано перший в історії вихід жіночої команди у космос

29 березня могло стати особливим днем в історії космонавтики. Саме цього дня вперше в історії у відкритий космос мала вийти команда з двох жінок: Енн Макклейн та Крістіна Кох. Детальніше розповість Житомир Тренд.

За кілька днів до запланованого вильоту Енн Макклейн замінив Нік Хейк через те, що Міжнародна космічна станція не встигла підготувати скафандр потрібного для жінки розміру.

Загалом, для жінок не виготовляють спеціальних скафандрів, адже з моменту їх створення протягом 40 років нічого в їх дизайні не змінювалося. Розробка від самого початку відбувалася з урахуванням пропорцій чоловічого тіла. Ця ситуація є яскравим прикладом гендерної нерівності. Ще одним яскравим історичним випадком є те, що жінку допустили до виходу в космос через 20 років після чоловіка. За даними, серед дослідників NASA лише 15% займають жінки. Якщо оцінювати відсоток жінок, задіяних в космічних програмах, то цей показник досягає всього 10%.

Агентство проводить роботу, направлену на боротьбу з гендерною нерівністю. Останнім часом впроваджують практику підбору більшої кількості жінок для польотів у космос. За попередніми даними агентство обіцяє, що саме жінка стане наступною людиною на Місяці, чи першою побуває на Марсі.

Завдання двох жінок-космонавтів полягало у встановленні нових батарейок на сонячних панелях Міжнародної космічної станції. За п’ять днів до події оголошено про заміну, МКС не вистачило скафандрів розміру М.

1 квітня Енн Макклейн повідомила, що сама порекомендувала Хейку вийти замість неї у відкритий космос. Однак, не зважаючи на це, питання до МКС залишаються, бо вихід двох жінок у космос був запланований ще у 2017 році. За 2 роки можна було підготувати скафандри потрібного розміру.

Крім питання гендерної нерівності актуальним є політ в космос людей з інвалідністю. Відомо, що люди – космонавти з порушеннями зору, чи слуху краще підготовлені, вони здатні долати труднощі, шукати творчі рішення.

Comments

.,.,.,.