Український фільм потрапив до основного конкурсу Венеціанського кінофестивалю

Фільм “Пофарбоване пташеня” словацько-українсько-чеської команди творців увійшов до списку головного конкурсу 76-го Міжнародного Венеціанського кінофестивалю. Далі розкаже “Житомир Тренд”

Фестиваль буде проходити в Італії з 28 серпня по 7 вересня цього року. Драму “Пофарбоване пташеня” знімав режисер з Чехії Вацлав Мархоул. Фільм було знято за мотивами твору, який написав польський письменник Єжи Кониський. Події у стрічці відбуваються у часи Другої світової війни.

За сюжетом картини єврейська пара намагається врятувати свою дитину від нацистів, тому відправлюють свого сина до родичів, що живуть у селі. Але тітка несподівано йде з життя. Хлопець змушений блукати по Східній Європі, де він усюди стикається з ворожістю та насиллям.

За словами українського продюсера кінофільму Ігоря Савиченка, хлопець побачив, як якийсь чоловік, що виявився мисливцем, спіймав птаха та наніс на нього фарбу яскравого кольору, а потім відпустив його на волю. Але інші пташки не прийняли розфарбованого сородича до себе, сприйняли його як ворога та закльовали до смерті. 

Фільм знімали більше року на території України, Словаччини, Польщі та Чехії. У головній ролі знімався Петро Котляр, якому 11 років, він родом з Чеського Крумлова. Загалом у зйомках стрічки взяли участь шведські, американські, англійські та німецькі актори, а також українські – 

  • Алла Соколова
  • Ніна Шуневич 
  • Остап Дзядек.

Нагадаємо, що у 2019 році на Венеціанському кінофестивалі будуть представлені також роботи українських режисерів “Стасіс” та “Атлантида”.

Також раніше повідомлялось, що в селі Дениші біля Житомира продовжуються зйомки нового історичного серіалу “Слов’яни”, який розповідає про життя та побут слов’янського поселення дохристиянських часів. У серіалі, що складається з 12 серій, також показали ритуали та обряди давніх слов’ян.

Comments

.,.,.,.