Фестиваль документального кіно у Житомирі

5-7 жовтня у Житомирі відбулася визначна культурна подія – фестиваль документального кіно Docudays. Він особливий тим, що кожного року організатори торкаються актуального питання – прав людини у сучасному світі. Далі на zhytomyr-trend.

Традиційно обирається тематика, яка лежить в основі усіх фільмів. Цього разу житомиряни змогли торкнутися права людини у галузі здоров’я. Одним з ключових моментів кінопоказу став коронавірус та його вплив на охорону здоров’я та людство загалом.  

На розсуд глядача було представлено 4 стрічки: «Невидимі», «Кур’єри, а не герої», «Пранкнули» та «Щось прекрасне лишилося позаду». Кожну з них розглянемо окремо. 

«Невидимі» – це робота режисерки Майі Мартіняк,що присвячена правам жінок під час пологів. Ця проблема представлена трьома історіями абсолютно різних героїнь – Мелоді, Стелли та Люсії. Їх об’єднує лише те, що кожна вже народжувала. Історії пологів цих жінок дозволяють розглядати процес появи дитини на світ не тільки через призму щастя, а й зважаючи на травму, як фізичну, так й психологічну. Тиск лікарів, замовчування в суспільстві та нерозуміння з боку оточення – тільки частина того, з чим їм довелося зіткнутися та чим вони готові поділитися з глядачем. 

1

«Кур’єри, а не герої» – короткометражне відеоесе двох режисерів – Давіде Рапп та Іпполіто Пестелліні Лапереллі. У ньому розповідається про те, як люди, що доставляють їжу швидко стали необхідним персоналом через коронавірус. Проте їх незамінність не сприяла поліпшенню умов праці, які й були показані у стрічці на прикладі Мілану.  

«Пранкнули» – французький шедевр режисера Ісмаеля Жоффруа Шандуті. Тут порушується проблема появи нової форми булінгу – кібернасильства. З набуттям соціальними мережами популярності майже кожен зіткнувся з цим, а якщо й ні, то точно став свідком. Глядач ознайомиться з декількома історіями стрімерів, які постраждали від пресингу з боку аудиторії. 

«Щось прекрасне лишилося позаду» – кінокартина режисерки Катріне Філп, що розповідає про долі декількох дітей, які нещодавно пережили втрату своїх батьків. Крізь екран кожен погляне на підхід до жалоби, проживання малечею суму та горя, а також вирішить для себе, який спосіб краще допомагає впоратися зі втратою. 

Comments