Діра у бюджеті – житомирському театру та філармонії не вистачає коштів на опалення

 

Заступник директора Житомирського академічного українського драматичного театру імені Івана Кочерги розповів, що через брак коштів, необхідних для придбання газу, приміщення доводиться опалювати погодинно. Така ж ситуація спостерігається й в Обласній філармонії. Загалом опалювати зали вдається лише протягом восьми годин на день, а температура у театральній залі сягає максимум 15 градусів – цього недостатньо, пише zhytomyr-trend.in.ua.

Причини проблем з опаленням

Наразі театральна зала не встигає прогрітися, тому що восьми-десяти годин мало для того, щоб забезпечити повноцінне опалення. До таких кардинальних кроків вдалися працівники через невелику кількість закупленого газу – якщо користуватися його повним об’ємом, протягом тижня він закінчиться.

Наприкінці минулого (2020) року депутатами Житомирської облради було передано гроші з бюджету для покупки газу для деяких закладів. Тоді його вартість складала 5 грн за один кубометр. Ні театр, ні філармонія не є повністю бюджетними закладами. Тому покупка газу передбачає звичайну ринкову ціну. На момент кінця 2021 року вартість за кубічний метр газу суттєво виросла – до 38 гривень, а фінансування залишилося розміром минулого року.

Саме небюджетність закладу вважає основною проблемою юрист Обласної філармонії імені Святослава Ріхтера Олексій Биков. У них не було можливості укласти договір з газовою компанією, за яким передбачено постачання природного газу за пільговою ціною. Відповідний меморандум напередодні був підписаний між владою та компанією-постачальником. 

Опалення зали філармонії протягом репетиції відбувається не повністю: газ прикручують у будні, а під час вистав та концертів для глядачів опалення забезпечується повною мірою. 

Житомирська влада про ситуацію, що виникла

Щодо проблем з опаленням у Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги та Обласній філармонії імені Святослава Ріхтера висловився голова комісії з питань бюджету Житомирської облради Олександр Дмитрук. Він повідомив, що гроші, які залишилися у зв’язку з перевиконанням бюджету за останні три місяці, розподілятимуться у січні-лютому 2022. Депутати готові надавати допомогу філармонії, театру або юнацько-спортивним школам, у випадку звернення їх менеджменту до влади з проблемою нестачі коштів для опалення приміщень.

Ситуація набрала розголосу у соціальних мережах, тому депутати Житомирської обласної ради відразу зреагували. Вони пояснили проблему тим, що в опалювальний сезон кошти було закладено лише на один місяць. Деякі актори вже почали звільнятися. За словами секретаря гуманітарної комісії, протягом останніх декількох місяців це зробили близько 15 осіб. 

Очільник Департаменту фінансів обласної державної адміністрації запевнив, що з державного бюджету буде проведено додатковий трансфер, спрямований на покриття усіх витрат. Проте, за його словами, ситуація з Обласною філармонією дуже складна – недофінансування сягає 8 мільйонів гривень, тому єдиний вихід – звертатися до Кабінету Міністрів, проте невідомо, чи матиме це якийсь успіх.

Comments

.,.,.,.