“Хто ми. Психоаналіз українців” – у Житомирі відбувся показ фільму

21 січня вся Україна святкує важливе національне свято – День Соборності. У різних куточках міста щорічно проводяться тематичні заходи, серед яких урочиста молитва, покладання квітів до меморіалів, розгортання великого державного прапора й формування “ланцюга єдності”. У 2022 році святковий день запам’ятався показом нової стрічки “Хто ми? Психоаналіз українців”.Її мали змогу відвідати усі охочі житомиряни будь-якого віку. Далі на zhytomyr-trend.

Серед глядачів було багато школярів з різних шкіл Житомира. Що вдалося дізнатися про фільм та чому він корисний для кожного? 

Подробиці показу у Житомирі

Приміщенням, у якому зібралися житомиряни, що захоплюються кіномистецтвом, став “Місцевий Навколокультурний Простір”. Це місце особливе, бо саме тут часто показують дебютні театральні дійства або стрічки. Житомир став містом, де фільм показала вже вдруге. Всього таких заходів планується три – все розпочалося 20 січня з Чернівців, а попереду (22 січня) столичний “Будинок кіно”. У Житомирі пройшло три сесії – о 14.30, 16.30 та 18.30.  21 січня вдалося зібрати більш як 70 школярів.

Квиток за звичайною ціною коштував 50 гривень, але за наявності учнівського посвідчення чи студентського квитка вартість зменшувалася до 30-и гривень. Режисер Олександр Ткачук був присутнім під час урочистого показу. За півгодини до початку першої сесії (о 14.00) організували преспідхід. 

1

Чим особливий фільм та що відомо про режисера?

Кінострічка “Хто ми. Психоаналіз українців” є документальною. Творці фільму приділили увагу минулому України, а саме – психологічним травмам, які отримував народ протягом довгих років жахливих подій: Першої та Другої Світової війни, Голодомору, розстріляного Відродження, репресій, а також окупаційного комуністичного режиму з його тотальним контролем. За їх словами, саме через багато років морального та фізичного поневолення нам складно підвищити рівень суспільного та державного розвитку.

Переглянувши цей фільм, можна зробити висновки, як ті чи інші події мають вплив на націю й дотепер. Творці називають перегляд кінострічки колективним сеансом психотерапії. 

Режисер Олександр Ткачук ділиться з глядачем власним досвідом – він подолав тисячі кілометрів, аби поспілкуватися різними експертами, серед яких психотерапевти, економісти, історики тощо. Це все відбувалося протягом одного року. До речі, Олександр Ткачук є співзасновником Всесвітнього Дня вишиванки та творцем кінострічки “Спадок нації”.

Герої кінострічки відображають образи сучасного українського суспільства. Це люди, які пережили Голодомор, війни та репресії. Головною місією режисер фільму вважає – початок дискусії. “Документалка” повинна допомогти кожному українському глядачу відповісти на питання “Куди рухатися далі?”, взяти відповідальність за своє життя та свою Батьківщину, а також усвідомити, що, незважаючи на трагічне минуле ми можемо стати сильною нацією. 

Показ фільму планується ще у декількох містах України, а коли він вийде у прокат – поки невідомо. 

1

 

Comments

.,.,.,.