Український фільм “Атлантида” може отримати нагороду Венеціанського кінофестивалю

Венеційський кінофестиваль побачив український фільм “Атлантида”, режисером якого є Валентин Васянович. Стрічка розповідає про війну та що було потім після 2025 року. Далі розкаже “Житомир Тренд”

“Атлантида” – фільм, який знятий у стилі арт-хауз і в ньому немає професійних акторів, а до зйомок запросили ветеранів АТО, волонтерів та солдат Збройних сил України. 

За словами режисера картини Валентина Васяновича, стрічка є антиутопією, вона розповідає про те, що буде після війни з Російською федерацією. Україна перемогла, але залишилась з повністю непридатною для проживання людей місцевістю. Коли головний герой приходить додому після війни, він бачить знищену інфраструктуру, закриті підприємства та отруєну воду. 

“Він хоче залишитися там і шукає мотивацію, яка його утримає на цій території. Кінець умовно щасливий і дає надію”, – каже Васянович.

Кінострічка була зроблена за підтримки Державної агенції з питань кіно, а також  фонду Олександра Петровського “Солідарність”.

Під час прес-конференції в Венеції слова представниці фонду Аліни Петровської були про те, що ця картина презентує нову тенденцію у розвитку кінематографа. Саме тому її оцінили та запросили брати участь у конкурсі Венеціанського фестивалю, вона безперечно може стати класикою українського кіно. Вона говорить, що завдання було показати обличчя героїв, які йдуть своїм шляхом по життю та стають до боротьби за свою любов та пам’ять.

“За свою пам’ять з якої вже ніхто не забере нашого 5-річного досвіду боротьби за Україну”, – каже Петровська.

Результати конкурсу фестивалю повідомлять через тиждень, але вже зараз можна говорити про український прорив українських фільмів на міжнародну арену. 

Нагадаємо, що біля Житомира тривають зйомки історичного серіалу “Слов’яни”, який є спільним україно-словацьким проектом. Фільм розповідає про життя слов’янських племен у далекі дохристиянські часи. У серіалі багато містичних та міфологічних елементів та відтворені різноманітні обряди та ритуали.

Comments

.,.,.,.