Наша область має достатньо мальовничих пейзажів, від галявин і полів, створених природою, до занедбаних коридорів філармоній, будівель, створених нашими пращурами, і руїн. Дивлячись фільми, серіали і кліпи, ми і не підозрюємо, що бачимо на екрані нашу рідну Житомирщину. Навряд Джеймс Кемерон приїхав би знімати сцену, де Роуз плаває на дверях, а Ді Капріо у воді на річку Тетерів. Або ж Квентін Тарантіно не мав би бажання знімати танець Траволти і Уми Турман в клубі “Індіго”. Поцілунок Тобі Макгуайера з Кірстен Данст, до речі, можна було б зняти за будь яким Житомирським гуртожитком. Але й без цього в нашому регіоні знімали картини Європейського рівня. Зараз ми це доведемо. Далі на zhytomyr-trend.
Кріпосна

Знімальним майданчиком для серіалу 2019 року слугувала Житомирська обласна філармонія ім. Святослава Ріхтера. За словами творців картини, концертна зала, стільчики, коридори виглядають так, як в 19 столітті.
Мольфар

Селище Старий Солотвин. Дім рибалки. Неймовірно мальовнича локація прямо, яка навіює щось містичне і потойбічне. Острів посеред озера, до якого веде місточок. Сотні тисяч фото зроблених на цьому місці гуляють просторами соціальних мереж. Картина була відзнята 2016 року. Цікавий факт. На цьому ж місці знімали кліп білоруські гості, гурт BRUTTO на пісню «12 Мавп».
Слов’яни
16 серій серіалу українсько-словацьких творців. Зйомки абсолютно всіх серій відбувалися в мальовничих лісах селищ Дениші і Тригір’я. Показ картини відбувався на телеканалі 1+1, що свідчить про неабиякий успіх режисера Петера Беб’яка. Впродовж 12 місяців зйомок в картині працювали також і звичайні мешканці нашої області у масових сценах. А ось каскадери в картині трудилися ті ж самі, що і в серіалі “Ігри Престолів” з режисерами Рідлі Скотом і Стівеном Спілбергом.
Подорожник

9 вересня 2019 року на Новому Каналі відбулась прем’єра серіалу “Подорожник”. Прогулюючись найзнаменитішою вулицею Житомира – Михайлівською, мало хто здогадається, що тут знімалися багато сцен картини, яку створили українці та компанія “Star Media”. Декілька сцен серіалу також відзняли в історичній частині міста, а саме на Замковій Горі.
Мати Апостолів

В основу картини лягли реальні сумнозвісні події літа 2014 року під Луганськом. Історія про збитий український літак АН-26 російськими загарбниками. Сама картина отримала більше десятка нагород в Україні так і за її межами. Деякі ж епізоди були зняті на Житомирщині. Майданчиком для зйомок виступили село Леонівка біля Малина і селище Гранітне.
Відлуння

Пушкінська, Лермонтовська, Краєзнавчий музей і одна з найстаріших будівель по вулиці Ольжича. Тут 4 тижні відбувалася робота над картиною, яка розповідає про події 1941 в часи Великої Вітчизняної Війни у Вінниці. Одну із головних ролей зіграв відомий український ведучий Олексій Суханов. Фільм знятий по книзі Василя Куликова “Окупація Вінниці”.
Незламний. Шлях до мрії.

Один із найзнаменитіших синів Житомирщини – авіаконструктор Сергій Павлович Корольов. Ну як же не зняти фільм про таку видатну людину. В картині розповідається про три етапи життя відомого авіаконструктора. Тому і головних акторів було троє. Ім’я наймолодшого актора Володимир Мельник. До речі локацією для зйомок маленького Сергія послужила вулиця Торгова у Бердичеві. Юного Корольова зіграв Олег Потапов а дорослого Сергій Мисечко.
Якщо зовсім копнути у давнину, то привабливою для кінематографістів Житомирщина не стала нещодавно. Багато десятиліть назад наша область також була задіяна у зйомках фільмів.

Кіностудія Довженка відзняла три картини в нашій області, такі як “Олеся”, “Савраска” і “Дума Ковпака”. Тут можна зустріти кадри із старої Мальованки, двори Подільської вулиці, Коростеня, Свято-Преображенський монастир, село Тригір’я, Старий Бульвар, Житній Ринок, кафе “Райдуга”, вулиця Михайлівська, Замкова Гора. Всі ці картини можна переглянути на відомому відео ресурсі. Обіцяємо, ви отримаєте задоволення, побачивши яким було наше місто в 70-х роках. Побачити місця де ви бували нині і якими вони були тоді – це задоволення, яке не передати словами.

Навіть сама одеська кіностудія в 1972 році працювала над зйомками фільму в гідропарку на річці Тетерів. Картина мала назву “Легка Вода”.
Жінка здалеку

В це важко повірити, але в 1978 році в наші краї завітав режисер з Таджикистану Тахір Сабіров. Студія Таджикфільм відвідала місто Новоград Волинський, для того щоб зняти стрічку “Жінка Здалеку”. Драматична історія кохання і весілля, як і всі події картини знімалися на лоні природи біля річки Случ. Дивно, але прем’єра картини відбулася в місті Москва.
Любов і блогери.

Важко обійти тему, яка не повністю в’яжеться з місцями зйомок фільмів нашого краю, але якщо вже гордитися, то до кінця. В 2022 році, зимою відбулася всеукраїнська прем’єра кінокомедії, яка зібрала небачену кількість творчих людей з нашого регіону. Любов і блогери. В цій картині, режисером якої став наш Житомирянин Дмитро Голумбевський, зіграли головні ролі одразу двоє наших земляків, а саме учасники команди «30+» з проекту Ліга Сміху, Іван Кухарчук та Вадим Новицький. Окрасою цієї картини стали дві відомі актриси, а саме Інна Приходько та народна артистка України Ольга Сумська. Варто відзначити, що ще одним режисером стрічки став відомий український шоумен і ведучий Володимир Остапчук.
В сучасному світі неймовірно багато кліпів знімаються на фоні краєвидів Коростишівського каньйону. Відоме шоу “Холостяк”. Тут одного разу влаштували одне з побачень для учасниці і пізніше – церемонію троянд. Як ви бачите наш край достатньо тісно пов’язаний з історією українського, і не лише, кіно. Одна справа бачити це все на екранах телевізорів, а інша – приїхати і на власні очі побачити місця зйомок відомих картин.
Потрібно констатувати факт, що наразі Голівуд для нашого кінематографа – це лише прекрасний сон. Проте, все ще попереду. І, можливо, колись до нашого краю завітає знімальна група “Піратів Карибського Моря” і сам Джонні Депп. А головну роль зіграє Станіслав Боклан.