Українська прем’єра “Віддана”

Житомиряни зможуть побачити у прокаті екранізацію роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія», фільм має назву «Віддана» і вже до прем’єри став найочікуваною новинкою. Детальніше про фільм, його унікальну історію та головних героїв розповість Житомир Тренд.

Віддана

Історія

Першими, хто побачив нову українську картину Христини Сиволап під назвою «Віддана», стали жителі Львову. Компанія Фільм.Юа потрудилася на славу. Стрічка знята за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія», це романтично-фантазійний фільм, котрий не відпустить увагу глядача до самого кінця.

В стрічці розповідається про Станіславів, більш відомий на сьогоднішній день, як Івано-Франківськ. Саме в цьому місті поступово розгортаються події в картині, вік – 19 – 20 століття. Центральними в сюжеті постають перед глядачем відносити між служницею та панянкою. Стефанія Чорненька є служницею, а Аделя Ангер постає перед глядачами в ролі чарівною панночки.

На початку глядач поринає в пожежу в будинку, в котрому заможна сім’я лікаря живе. Ангер встрачає дружину внаслідок лиха, але вдається врятувати двох дівчат. Лікар приймає складне рішення – виховувати дівчат разом.

Досить швидко минає 25 років, незважаючи на те, що дівчата стали дорослими, але їх зв’язок залишився таким же сильним, як і колись. Аделя вже заміжня, а Стефа займається господарством. Їх стосунки складні, адже вони не можуть зрозуміти, хто є одна одній. Хтось скаже – служниця-господиня, хтось сестра-подруга. В стрічці передаються всі спектри емоцій: від любові до ненависті. Дівчата ревнують та інтригують, сваряться між собою, але бути окремо одна без одної ніяк не можуть.

Розповідь йде від імені служниці Стефанії, глядач переживає історію через її бачення та сприйняття. Героїні важко дати раду своїм почуттям, бажанням, і глядач це бачить та відчуває.

Віддана

Акторський склад

Роль служниці Стефи виконала Маріанна Янушевич, а роль панночки Аделя – зіграла Алеся Романова. Героя Петра зіграв Роман Луцький. Окрім трійки головних персонажів, в фільмі знялася прима-балерина Катерина Кухар. Можна спостерігати за блискучою грою інших відомих українських акторів, мова йде про Аду Роговцеву, Ірму Вітовську, Наталію Васько.

Несподівану для себе та для глядачів зіграла роль цікава молода акторка Марина Кошкіна. Надіємось, в цьому році вийде драма, де вона зіграє головну роль, це фільм Тараси Дроня «Із завязаними очима». Глядачі з нетерпінням чекають на вихід цієї історії на великий екран. Письменник Юрій Андрухович також порадував глядачів хоч і не довгою, але появою в стрічці «Віддана».

Деякі сюжетні лінії роману не з’явилися, але режисер картини Христина Сиволап та письменниця Софія Андрухович наголошують на тому, що не потрібно порівнювати книгу та фільм. Це не є повною екранізацією роману, фільм став його новою інтерпретацією. І це, за словами, письменниці, досить добре, адже одна і та сама тема може розкриватися зовсім по-іншому.

Віддана

Популярність

Безсумнівно, стрічка вже наробила галасу і стала однією з найочікуваних українських прем’єр. Для успіху кіно потрібні привабливі актори з хорошою грою, цікавий сюжет, приправами стають нотки психологізму. У фільмі відчувається трішки детективу.

Глядач почує гарну музику Євгена Філатова, побачить гарні костюми від Лесі Патоки. Самі костюми стали мало не повноцінними персонажами картини, художниця витратила на них тисячі ґудзиків, десятки метрів тканини було використано для створення реалістичних та таких фантастичних образів, котрі передавали дух тієї епохи.

В фільмі присутня нотка еротики та трохи гумору. Все це в сумі робить фільм настільки привабливим та «смачним», що хочеться переконатися в цьому самому.

Відомо, що Видавництво Старого Лева зайнялось перевиданням роману під кінообкладинкою. Окрім цього видано кулінарний нотатник з рецептами пані Стефи.

Письменниця Софія Андрухович вважає, що основна відмінність фільму від книги полягає в тому, що фільм передає більшу легкість та повітряність. Творці картини поставили за мету зробити казку з хорошим фіналом, письменник переконана, що режисеру це вдалося. Тому глядач перенесеться в зовсім інший світ та епоху, зможе побути трішки в фантазіях, дозволить собі помріяти.

Жанр – романтична драма, не варто вживати, за словами письменниці, слово «історична», адже це не буде доречно. Не варто сприймати фільм як історію про Галичину, адже режисер та команда створили уявну Галичину. Такий фантазійний світ живе по своїм правилам.

Цікаві факти

Варто відмітити, що головних героїнь фільму Стефи та Аделі виконувало декілька артисток. Дівчата постають перед глядачем в чотирьох вікових групах – 3, 10, 17 та 25 років. Героїню Стефу, наприклад, виконувало 5 артисток: Маріанна Янушевич, котра постає перед нами в дорослому віці, немовля, 10-річна дівчинка та ігровий дублер, дівчина-каскадер.

Мало кому відомо, але загальна вартість прикрас, котрі одягала героїня Ади Роговцевої склала 100 тисяч гривень.

Головних героїням потрібно було носити спеціальні корсети, котрі робили постать Адель більш шляхетною, а талію Софи більш тонкою.

Саундтрек

Співачка Тіна Кароль та Юлія Саніна записали дуетну пісню, чим здивували своїх прихильників. Пісня «Вільна» стала головним сандтреком до фільму «Віддана». Музику написав Олександр Шкуркін, а Альона Альона стала автором слів.

Ця пісня стала жіночим маніфестом, жіночою мантрою про силу нашого сестринства.

Співачкам було непросто, адже пісня «Вільна» зовсім не схожа на їх творчість. Це щось зовсім інше, у чому молоді жінки поєдналися. За два дні після виходу пісні, відео зібрало більше мільйона переглядів.

Глядачі оцінили таку роботу, в коментарях можна прочитати позитивні відгуки про те, що такою глибокою та зворушеною, чистою повинна бути українська пісня.

Віддана

В цілому, такий фільм прийшовся до смаку українцям. Це приємне кіно, котре нагадує відомі зразки кінематографічної класики. Успіх чекає на цю картину, такий прогноз ставлять критики. Автори картини планують залучити до перегляду стрічки і іноземного глядача. Для цього картину в лютому цього року представлять на кіноринку Берлінале.

Comments

.,.,.,.